Pobierz grę oraz patche i etkey
Wolfenstein: Enemy Territory - 268 MB


Obrazki z gry

5 lat Enemy Territory - 31 maj 2008r.

W 2002 roku na łamach nieistniejącego już serwisu castlewolfenstein Activision poinformowało o pracach nad dodatkiem do kultowej gry Return to Castle Wolfenstein, która pamiętają na pewno miłośnicy takich tytułów jak Quake 3 Arena, Medal of Honor: Allied Assault czy Dooma. Już wtedy nie mogłem się doczekać przebiegu wydarzeń. Stało się jednak coś co niezmiernie mnie zasmuciło. Okazało się, że RTCW: Enemy Territory nie będzie, wspomniano jednak skromnie, że wyjdzie patch multiplayer, w którym autorzy umożliwią nam grę dodatkową klasą "Szpiega" i rozszerzone zostaną możliwości Inżyniera o podkładanie min i zdolność kładzenia się na ziemi. Znajomo brzmi? Gdy czytam teraz ten tekst w CDA z Marca 2003 roku to czuję, ze wtedy głupi byłem, ze żałowałem zakończenia prac nad dodatkiem bo wtedy pewnikiem odszedłby w cień.

29 Maja 2003 roku wybuchła prawdziwa bomba, oto z umarłego dodatku do RtCW powstał w pełni darmowy i samodzielny fpp multiplayer Wolfenstein Enemy Territory, który w tym samym roku zebrał mnóstwo samych najwyższych ocen (10/10 w CD-Action). Tak. Enemy Territory ma już 5 lat i wciąż trzyma się całkiem nieźle.

Nie będę pisał jak wiele się w tym czasie zmieniło. Napiszę jednak kilka ciekawostek z kalendarium ET. (Większość dat może być niedokładna, jest wiele rozbieżności na różnych stronach, a większość starych newsów już nie ma)

Mógłbym również wspomnieć o tym kiedy powstawały popularniejsze mapy do ET, historię serwerów i inne ciekawe rzeczy, ale na to nawet nie mam czasu i siły Życzę sobie i wszystkim innym zwolennikom ET żeby scena się nie rozpadła tak szybko no i mam nadzieję, że za kolejne 5 lat będę świętował 10cio lecie ET i jakieś 4 RtCW2 :-)

Pozdrawiam, c0m4r