Pobierz grę oraz patche i etkey
Wolfenstein: Enemy Territory - 268 MB


Obrazki z gry

Enemy Territory w retrospekcjach - 19 luty 2012r.

Gra początkowo miała być dodatkiem do kultowego Return to Castle Wolfenstein. Pierwsze informacje na jej temat pojawiły się w 2002 roku po ogłoszeniu trwających nad nią prac na targach E3. Rok później na łamach CD-Action przeczytałem, że dodatek został porzucony przez twórców i nie zostanie wydany. Niedługo później w tym samym piśmie ogłoszono, że Enemy Territory zostanie jednak wydany w formie samodzielnej gry wieloosobowej, w dodatku całkowicie darmowej.

I tak 29 maja 2003 roku Wolfenstein Enemy Territory został wydany i udostępniony graczom. Gra zdobyła ogromne uznanie (10/10 w CDA, średnia ocen w skali procentowej na Metacritic: 90%). Pochłonęła mnie na prawie 6 długich lat i do dziś mam do niej wielki sentyment. Przez te wszystkie lata zdobyłem wiele doświadczeń i wiedzę, którą chciałbym się z Wami dielić. Co prawda płomień, który rozpaliła ta gra ponad 9 lat temu w moim sercu zdążył już wygasnąć, ale mam nadzieję, że Wam przyniesie/przynosi wciąż wiele radości, nawet jeśli to już nie to, co kiedyś.

Jeszcze 4 lata temu pisałem, że chciałbym świętować czwarte urodziny RtCW2. Dzisiaj już wszyscy wiemy, że to się nie stanie. RtCW2 przeminęło z wiatrem, pozostał niesmak po niespełnionych oczekiwaniach. Oliwy do ognia dodaje rezygnacja Evenbalance z dalszego wsparcia Enemy Territory, ale bardziej fakt, że idSoftware postanowiło z dnia na dzień wyłączyć master serwery, bez żadnej informacji dla graczy.

Ten serwis dedykuję mojej wspaniałej kobiecie, dzięki której i dla której żyję. Dedykuję go również tym ludziom, którzy współtworzą lub współtworzyli serwis WolfET.pl przez ostatnie 6 lat, społeczności naszego wspólnego forum, a także wszystkim tym, z którymi miałem okazję grać i przegadać długie godziny, zarówno tych, z którymi znalazłem wspólny język, jak również tych, którzy mnie szczerze nienawidzą.

Pozdrawiam Was wszystkich,
c0m4r