Pobierz grę oraz patche i etkey
Wolfenstein: Enemy Territory - 268 MB


Obrazki z gry

Return to castle Wolfenstein

Return to Castle Wolfenstein to sequel wydanego w 1994 roku Wolfensteina 3D, stworzony na zmodernizowanym silniku Quake\'a III. RTCW jest grą z gatunku FPS, osadzoną w realiach II Wojny Światowej, w której ponownie wcielamy się w postać B.J.Blazkowicza. Fabuła gry rozpoczyna się dokładnie w taki sam sposób jak miało to miejsce w Wolfensteinie 3D. Sama rozgrywka wygląda jednak zupełnie inaczej. Po siedmiu latach postępu technologicznego autorzy dostarczyli graczom naprawdę solidny produkt. Co cechuje Return to Castle Wolfenstein to niesamowity i niepowtarzalny klimat, którego nie znajdziecie w żadnej innej grze.

Twórcy: Gray Matter Studios Inc. (tryb single player),
Nerve (multiplayer) oraz id Software
Data wydania
: 20 listopad 2001r. Activision
Data wydania (Polska): 14 grudzień 2001r. LEM
Platformy: Windows, GNU/Linux, Mac OS X, PlayStation 2, Xbox

Do dyspozycji gracza oddano pokaźny arsenał broni. Od noża i pistoletu, przez zestaw granatów, karabiny maszynowe i snajperskie do panzerfausta, miotacza ognia, tesla guna, na venomie skończywszy. Fabuła wciąga, muzyka i świetnie wykonane lokacje tworzą niesamowity klimat, który miejscami stwarza poczucie przyjemności z samej eksploracji poziomów. Wątek fabularny Return to Castle Wolfenstein dotyczy tajnego projektu Himmlera, który przy pomocy okultystom i naukowcom chce stworzyć niezniszczalne jednostki "Super-żołnierzy", dzięki którym przesądzone zostaną losy II Wojny Światowej, na korzyść hitlerowskich Niemiec. Zadaniem Blazkowicza jest zapobiec działaniom tzw. "Dywizji paranormalnej", która przewodzi projektowi. Podczas gry zmierzymy się nie tylko z tabunami żołnierzy niemieckich. Przyjdzie nam się zmierzyć również z nieumarłymi i bossami, na kolejnych etapach zawiązywania się fabuły.

Multiplayer

Mocną stroną gry jest tryb multiplayer, który pozwala na rozgrywkę dla 32 graczy jednocześnie w kilku trybach. Walczymy w dwóch drużynach: Allies i Axis. Do wyboru w każdej z drużyn mamy cztery klasy: Soldier, Engineer, Medic oraz Lieutenant (nazwy klas można tłumaczyć na Polski, ale jako, że gra wydana została w języku angielskim proponuję korzystanie z pierwotnych nazw) oraz praktycznie wszystkie (oprócz kilku np. tesli i snoopera) modele broni. Więcej informacji o trybie multiplayer w Return to Castle Wolfenstein można znaleźć w osobnych artykułach.