Pobierz grę oraz patche i etkey
Wolfenstein: Enemy Territory - 268 MB


Obrazki z gry

Return to castle Wolfenstein: Broń

Nóż - umożliwia dyskretne likwidowanie wrogów. Wystarczy podkraść się za plecy przeciwnika i oddać jeden cios.

Mk 2 grenade - amerykański granat odłamkowy. Korzystano z niego podczas II Wojny Światowej oraz w późniejszych konfliktach zbrojnych. Posiada 4 sekundowy zegar reakcji. Rzucaj i zwiewaj! :)

Stielhandgranate - granat ręczny, trzonkowy, produkcji niemieckiej. Był wykorzystywane przez cały okres trwania II Wojny Światowej. Posiada długi czas reakcji dlatego podczas gry można taki granat odrzucić (w tym wypadku kopnąć) z powrotem.

Dynamit - przydaje się w przypadku potrzeby zniszczenia silnych przeciwników w małym promieniu. Posiada timer, który ustawić możemy od 5 (co 5) do 45 sekund.

Pistole 08 lub Parabellum-Pistole (przez Austriaków nazywany jest "Luger" od nazwiska twórcy Georg\'a J.Lugera i ta nazwa jest najbardziej popularna dla gier). To broń krótka, kalibru 11 mm (.40 cali). Jest pistoletem samopowtarzalnym, skonstruowanym w Niemczech u schyłku XIX wieku. Był to najpopularniejszy typ broni krótkiej w armii niemieckiej.

M1911 pistol, popularnie nazywany Coltem, jest bronią krótką amerykańskiej konstrukcji, kalibru 11mm. Zaprojektowany podobnie jak niemiecki Luger pod koniec XIX wieku. Do wyposażenia armii amerykańskiej wszedł w 1911 roku. Produkowany był do końca II Wojny Światowej. Colt jest najpopularniejszą amerykańską bronią krótką.

Maschinenpistole-40 czyli MP 40 - niemiecka broń maszynowa kaliber 9 x 19 mm Parabelium. Produkowany był do roku 1944 na potrzeby armii niemieckiej. Do końca wojny ilość wyprodukowanych egzemplarzy tego modelu broni wyniosła około miliona. Broń doskonale sprawdza się na bliski dystans przeciwko dużym grupom przeciwników.

Thompson submachine gun - broń maszynowa, amerykańskiej konstrukcji, produkowana po I Wojnie Światowej do końca Drugiej. Wyprodukowano jej ponad półtorej miliona. Wersja tej broni, którą używamy w grze jest M1928A1 i weszła do produkcji tuż przed japońskim atakiem na Pearl Harbor. Broń posiada kaliber .45 ACP (11,43 x 23 mm). Posiada znacznie większą siłę rażenia niż MP40 i jeszcze lepiej sprawdza się przeciwko dużym grupom przeciwników w grze.

Sten Mk II - brytyjski pistolet maszynowy z 1941 roku. Produkowany był od 1941 do 1946 roku. Wypuszczono do użytku ponad 3,5 miliona egzemplarzy tej broni. Broń kalibru 9mm o dużej sile rażenia, cicha, umożliwiająca skuteczne przedzieranie się przez kolejne punkty stacjonujących Niemców. Jedynym mankamentem Stena jest fakt, że się przegrzewa po 4 sekundach nieustannego strzelania. Dlatego warto strzelać z tej konkretnej broni seriami.

Mauser Modell Kar98k - przepisowy karabin armii niemieckiej do końca II Wojny Światowej. Podstawowa wersja tego karabinu przechodziła cykliczne zmiany, przede wszystkim przystosowany został dla piechoty przez zastosowanie podstawy bagnetu. Kaliber i naboje: 7,92 x 57 mm Mauser. Wyprodukowano około 7 milionów tego karabinu. Po wojnie znalazł się na wyposażeniu wielu państw i był wykorzystywany na długo po II Wojnie Światowej. Broń robi dużo hałasu, a po każdym strzale trzeba ją przeładować. Jest natomiast bardzo celna.

Mauser 98k (broń snajperska) - doskonała broń snajperska, nadająca się do strzałów tylko na długie dystanse.

Panzerfaust - niemiecki bezodrzutowy granatnik przeciwpancerny jednorazowego użytku. Broń, która robi dużo rumoru, posiada za to bardzo dużą siłę rażenia i zwykłych przeciwników zamienia w proch. Doskonała przeciwko wytrzymalszym przeciwnikom. W trybie multiplayer noszenie tej broni spowalnia gracza.

Miotacz ognia - broń przydatna w zamkniętych pomieszczeniach do pozbywania się małych grup przeciwników. W grze spotkamy niemieckich żołnierzy, wyposażonych w miotacze ognia i specjalne kombinezony oraz maski ochronne, których pokonanie będzie przez to utrudnione.

Snooper - bezkonkurencyjna w grze broń snajperska, która zabija po cichu, niezależnie od dystansu, z którego strzelamy. Posiada również termowizję, dzięki czemu wykrywa ciepło i wskazuje bardzo wyraźnie przeciwników. Misja, w której zastosowano tę broń jest jedną z moich ulubionych, choć nie do końca udanych. Broń bazuje na prawdziwym modelu karabionu M3 .30 cal, posiadającym podczerwień.

Fallschirmjägergewehr 42 czyli FG 42 - niemiecki karabin automatyczny produkowany w czasie II wojny światowej dla niemieckich spadochroniarzy. I taką rolę spełnia również w jednej z misji. Jest najlepszą bronią maszynową w grze, doskonałą zarówno na bliski jak dalszy dystans dzięki zastosowaniu lunety optycznej.

Tesla Gun - to prototyp broni rażącej przeciwników dużą dawką prądu elektrycznego. Przydatna tylko na bardzo bliskie spotkania w zamkniętych pomieszczeniach.

Chain Gun lub Venom - ulubiona broń lubiących rozwałkę. Chwilkę zabiera rozkręcenie tej zabawki, za to gdy już się rozgrzeje pozwala na starcie w proch praktycznie wszystkich przeciwników. Podobnie jak Sten nagrzewa się po dłuższym strzelaniu, ale nie na tyle szybko aby stanowiło to problem. Venom ma duży rozrzut i ogromną siłę rażenia, która rozpruwa przeciwników na cześći pierwsze.