Pobierz grę oraz patche i etkey
Wolfenstein: Enemy Territory - 268 MB


Obrazki z gry

Return to castle Wolfenstein: Przeciwnicy

Soldier (żołnierz) - spotkamy ich praktycznie w każdej misji. Posiadają różne mundury, a uzbrojeni są albo w karabiny maszynowe MP40 lub też karabiny snajperskie. Stanowią zagrożenie tylko w grupie. Można ich jednak dość łatwo pokonać celnymi strzałami w głowę.

Nazi Officer (Oficerowie) - są słabo uzbrojeni, ale ich obecność oznacza, że w pobliżu znajduje się większa ilość przeciwników.

Inżynierowie/Naukowcy - jedni uzbrojeni są wyłącznie w pistolety, a drudzy broni całkowicie pozbawieni. Nie stanowią zwykle żadnego zagrożenia. Niektórzy będą prosić o oszczędzenie. Pamiętajmy jednak, że nie są oni bez winy. Po chwili nieuwagi mogą zacząć do nas strzelać. Zanim ich zlikwidujemy warto wysłuchać informacji, którymi mogą się z nami podzielić.

Black Guard (Czarny strażnik) - w jednej z misji rozpoznamy ich jako spadochroniaży. Posiadają karabiny FG42 i są znacznie lepiej wyszkoleni niż zwykli żołnierze.Trudniej jest ich również pokonać gdyż posiadają wytrzymalszy ekwipunek.

Elite Guard (Eliterany strażnik) - z pozoru wyglądają na miłe panie w dość ciekawych wdziankach :) Jak się przekonujemy, uzbrojone w karabin maszynowy Sten potrafią sprawić kłopot i zadać sporo obrażeń. Nigdy nie występują pojedynczo, są zwinne i robią uniki przy pomocy przewrotek, a także chowając się za przeszkody. Nie są jednak bardzo wytrzymałe i nietrudno je unieszkodliwić.

Zombie - tych kościstych kolegów znaleźć możemy w podziemnych kryptach, do których przyjdzie nam zajrzeć. W grze zmierzymy się z różnymi rodzajami Zombie, np. takimi, które wysyłają w naszym kierunku latajace czaszki, zadające nam obrażenia.

Zombie Knight - ten rogaty przyjaciel uzbrojony jest w dość ciekawe narzędzie do krojenia warzyw oraz przesadnie dużą patelnię, w którą nie warto strzelać, gdyż odbijające się od niej naboje mogą zwrócić się przeciwko nam i zadać obrażenia. Można rzucać im pod kościste nóżki granaty lub wyczekiwać z dystansu momentów, w których atakują, a tym samym odsłaniają klatę spod patelni.

Fire Zombie - czyli "czacha dymi". Ci osobnicy aż palą się do gorrrącego powitania :) Zazwyczaj udają smoki ziejąc ogniem, są wytrzymalisi niż zwykłe Zombie, dlatego warto ich pokonywać z dystansu. Dla najbardziej upartego Zombie w jednej z misji warto zachować dynamit z timerem na 5 sekund.

Loper - to takie przerośnięte Tesle, które rażą ogniem wszystko co się rusza. Jedynymi słusznymi jednostkami broni do walki z tymi wynalazkami niemieckich naukowców są Panzerfaust i Venom, ze wskazaniem na to drugie. Posiadając Venoma i korzystając z niego w odpowiedni sposób nie powinniśmy mieć problemu z pokonaniem kilku Loperów w jednej z misji, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć. Należy tylko trzymać się od nich z daleka, gdyż potrafią skakać na przeciwników na dużą odległość, co kończy się ich natychmiastową śmiercią.

Super Soldier Prototype - prototyp śmiercionośnej broni, skonstruowanej przez niemieckich naukowców pod przewodnictwem Wilhelma Strasse, jednego z głównych postaci w grze. Wyposażone są w Panzerfausty lub Venomy i z tychże broni warto się na tę jednostkę porwać.

Über Soldat - niezwykle trudny przeciwnik do pokonania, jednak nie niezniszczalny. W przeciwieństwie do prototypu Super Soldier posiada nie tylko Venoma, ale również Teslę, rażącą prądem. Jego słabą stroną jest wolne tempo, co możemy wykorzystać w walce.

Helga Von Bulow - jest wysokiej rangi oficerem SS Paranormal Division, a także założycielką Elite Guard, sił strażniczych złożonych wyłącznie z samych kobiet, których zadaniem jest ochrona SS Paranormal Division. Jest uczennicą Marianny Blavatsky i wyznawczynią praktyk okultystycznych. To z nią, w nieco innej niż pierwotnie formie będziemy mieli przyjemność zmierzyć się podczas jednej z misji.