Pobierz grę oraz patche i etkey
Wolfenstein: Enemy Territory - 268 MB


Obrazki z gry

Wolfenstein 3D

Wolfenstein 3D Wolfenstein 3D powstał w 1992 roku. Został stworzony przez id Software na podstawie gry Castle Wolfenstein. To właśnie Wolfenstein 3D zapoczątkował gatunek gier FPS, jako pierwszy wykorzystując w strzelaninie grafikę trójwymiarową. Fabuła gry jest bardzo uproszczona: gracz wciela się w amerykańskiego żołnierza polskiego pochodzenia – Williama Josepha Blazkowicza, który podczas wykonywania tajnej misji zostaje schwytany i uwięziony w hitlerowskiej twierdzy. Stara się z niej uciec, walcząc z zastępami nazistów, a także psów strażniczych. W budynku ukryte są tajne przejścia i skrytki, zawierające potrzebne do przetrwania przedmioty, jak amunicja i apteczki pierwszej pomocy.

Wolfenstein 3D wydany został jako gra shareware’owa i zawierała tylko jedną część – Escape from Wolfenstein, składającą się z dziesięciu poziomów. Odpłatna wersja składała się z trzech części, zawierających również po dziesięć poziomów:

Następnie wydano trzy kolejne epizody, nazwane The Nocturnal Missions, których akcja rozgrywała się przed trzema pierwszymi:

Łącznie gra ma więc sześćdziesiąt poziomów. W każdym epizodzie występuje ukryty poziom, którego odkrycie i przejście nie jest wymagane do ukończenia gry. Dostępny jest jedynie tryb dla jednego gracza. W pełnej

Gra została oficjalnie wydana na platformy: DOS, Macintosh, Acorn/Archimedes, 3DO, Atari Jaguar, GameBoy Advance, SNES, Apple IIGS, Playstation 3 oraz Xbox 360.

W 1996 roku id Software udostępniło na licencji GPL kod źródłowy gry, dzięki czemu powstały kolejne nieoficjalne porty na platformy: Linux, Amiga, Atari ST, Windows, GamePark GP32 Game System, Pocket PC, BeOS, Symbian Uiq, ZX Spectrum

Wolfenstein 3D jest w dalszym ciągu w sprzedaży i nie ma statusu Abandonware, dlatego pełna wersja gry nie jest dostępna za darmo. Można natomiast zagrać w demo gry. Poniżej link do wersji gry stworzonej we Flashu.

Zagraj w Wolfenstein 3D: http://www.glenrhodes.com/wolf/myRay.html

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Wolfenstein_3D